polski | english
22 243 04 88

DzielnicaStawka czynszu
Biura do wynajęcia w Warszawie

Warszawa jest jedną z najatrakcyjniejszych biznesowo lokalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej. W stolicy w od dłuższego czasu notuje się wzmożony ruch na rynku wynajmu nieruchomości biurowych, który rośnie z roku do roku od kilku lat. W pierwszych 3 kwartałach 2013 roku zostało wynajętych ponad 350 tys m2 nowej powierzchni biurowej.

Obecnie w Warszawie dostępnych jest około 3,5 mln. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, z czego około 450 tys. m2 jest obecnie gotowe do wynajęcia. Warszawa nie jest tylko liderem w Polsce pod względem dostępnej na rynku powierzchni biurowej, ale również miejscem, w którym powstaje najwięcej nowych inwestycji, w samym III kwartale 2013 roku oddanych do użytku zostało 6 biurowców z łączną powierzchnią 100 tys. m2, łącznie w 2013 roku trafi ponad 300 tys. gotowej do najmu wysokiej jakości powierzchni.

Wraz z rosnącym popytem na biura developerzy rozpoczynają w Warszawie kolejne inwestycje, w chwili obecnej w stolicy buduje się ponad 600 tys. m2 biurowców, największe trwające inwestycje, których zakończenie planowane jest w 2014 roku to Gdański Business Center Inflancka 3 na Śródmieściu, Nimbus Office Na Ochota, Karolkowa Business Park na Wola, w kolejnych latach hitem z pewnością będzie Warsaw Spire, Q22 na Jana Pawła II 22.

W bieżącym roku w Warszawie wzrosła aktywność najemców biurowych głównie poza centrum na Woli i Mokotowie, największe wzięcie miały biurowce Atrium 1, X2 Boutique Office Trinity Park II, w samym tylko III kwartale zostało wynajętych 66 tys m2 nowych biur do wynajęcia. Pomimo dużego popytu na stołeczne biurowce średnie transakcyjne ceny czynszów na Warszawskim rynku powierzchni biurowych pozostają w ostatnim czasie niezmienne i wynoszą 22-25 EUR/m2 w Centralnym Obszarze biznesu i 11-18 EUR/m2 poza nim.