BE YOURSELF

BE YOURSELF

Biuro Brain Embassy Konstruktorska jest kolejnym wspólnym projektem Adgar Poland z zespołem mode:lina™. Tak samo jak w opisywanym przez nas Brain Embassy w biurowcu Adgar Park West, głównym celem projektantów było stworzenie przestrzeni pobudzającej kreatywność. Tym razem architekci mieli do zagospodarowania 3 000 mkw. powierzchni rozmieszczonej na trzech piętrach budynku Adgar BIT. 

Projektanci po raz kolejny nawiązali do identyfikacji wizualnej Brain Embassy. Głównym motywem biura stała się więc sieć neuronów – w projekcie pojawia się wiele instalacji inspirowanych połączeniami nerwowymi. Architekci rozmieścili na powierzchni biura pobudzające kreatywność niespodzianki, przez które przestrzeń jest bardzo zróżnicowana, co odpowiada na rozmaite potrzeby najemców. Osoby czujące się dobrze w otoczeniu przyrody mogą odpocząć w jednej ze stref relaksu, której wystrój jest mocno inspirowany naturą. Nawiązanie to można dostrzec w drewnianym wykończeniu ścian oraz w obecności bujnej roślinności. W strefie pojawiają się także huśtawki, które pozwalają się odprężyć i skoncentrować. Na jednym z pięter biura można natomiast zauważyć wyraźną dominację koloru żółtego. Barwę tę przybierają nie tylko drobne elementy wykończenia, ale także schody, na których znajdują się miejsca do siedzenie. Na środku piętra umieszczono przód żółtego samochodu, który wykorzystany został jako kanapa. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które zastosowali projektanci, jest utworzenie stanowisk pracy umożliwiających jazdę na rowerze. Jeszcze innym potrzebom odpowiada strefa open space, w której ograniczono wszystkie rozpraszające elementy, dzięki czemu przestrzeń ta sprzyja maksymalnemu skupieniu. W kameralnych salkach konferencyjnych znajdujących się w każdym z wydzielonych biur, wykorzystano jeden dominujący kolor, który pojawia się na drobnych elementach wykończenia. W biurach dostępne są także aneksy kuchenne, które pozwalają na wspólne spożywanie posiłków. 

Dzięki pomysłowości projektantów po raz kolejny udało się zaaranżować przestrzeń, która pobudza kreatywność i kryje w sobie wiele inspirujących elementów. Stworzenie zróżnicowanych przestrzeni gwarantuje dopasowanie powierzchni biurowej do wymagań każdego najemcy. Strefy wspólne są natomiast miejscem pozwalającym na odpoczynek i budowanie relacji z innymi pracownikami biura.

BE YOURSELFBE YOURSELFBE YOURSELFBE YOURSELFBE YOURSELFBE YOURSELF