DEMIURG BUNKER OFFICE

DEMIURG BUNKER OFFICE

W zapomnianej części poznańskiego Górczyna powstał niezwykły obiekt biurowy. DEMIURG, znany i aktywnie działający na polskim rynku budowlanym, postanowił stworzyć nową siedzibę, która nawiązywałaby do procesu budowlanego i specjalizacji firmy. Do zaprojektowania wnętrz biura zaproszono zespół pracowni mode:lina™, którzy dostarczyli zaskakujące rozwiązania. Tajemnica obiektu ujawnia się w pełnej okazałości od strony podwórza - biurowiec został wzniesiony zaledwie kilka metrów od zasypanego ziemią, przedwojennego bunkra, który został odkryty podczas wykopów pod fundamenty. Monolityczna, betonowa struktura bunkra miała bezpośredni wpływ na architektoniczny charakter budynku i wybór materiałów wykończeniowych w jego wnętrzach.

Najbardziej imponującym elementem obiektu jest stalowa klatka schodowa przechodząca przez trzy piętra i zwieńczona świetlikiem dachowym. Do projektu malowania najwyższej ściany przylegającej do schodów zaproszeni zostali znani i cenieni poznańscy artyści uliczni: Noriaki, Bart Sucharski i Fresk. Ich zadaniem było stworzenie niegrzecznego, brudnego, pełnego street artu miszmaszu, w którym ukryte zostały cytaty z życia "Demiurgowego plemienia". Surowość posadzki, sufitów i ścian została złagodzona przez naturalną sklejkę o kolorowych krawędziach, która została wykorzystana do wykończenia mebli. Kolory mebli stanowią integralną część wewnętrznego brandingu i są przypisane różnym działom firmy.

Wnętrze biura przyciąga uwagę surowością materiałów. Betonowa posadzka i sufit nie tylko nawiązują do zastygłego tuż za oknami bunkra, ale także oddają hołd prawdziwej konstrukcji budynku. Widoczne są również odkryte betonowe elementy konstrukcyjne ścian, a pozostałe powierzchnie wykonane z bloczków silikatowych zostały pomalowane na monochromatyczne kolory. Aby zachować spójność elementów meblowych, wszystkie regały, blaty, zabudowa kuchenna oraz otaczające je ściany zostały zaprojektowane indywidualnie przez mode:lina™ i wykonane z naturalnej sklejki. W różnych miejscach można dostrzec detale nawiązujące do świata budowy, takie jak stalowy dwuteownik pełniący rolę żyrandola w kuchni, kaski ochronne nad recepcją, taczki z roślinami i kosz zbrojeniowy pełen zieleni.

DEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICEDEMIURG BUNKER OFFICE