G2 Office Poznań

G2 Office Poznań

W dzielnicy Górczyn w Poznaniu, w sąsiedztwie już istniejącego charakterystycznego biura z bunkrem, powstał kolejny wyjątkowy budynek firmy Demiurg. Do kompleksowego projektowania wnętrz ponownie zaproszono zespół mode:lina™.

Nowy budynek biurowy prezentuje się jako prosty i nowoczesny obiekt, łączący delikatne drewno elewacyjne z dużymi przeszkleniami. Architekci wnętrz w swojej koncepcji nawiązali bezpośrednio do charakteru budynku i profilu działalności jego użytkowników. Na parterze znajduje się strefa wejściowa, sala konferencyjna i kuchnia, natomiast na piętrze umieszczone są niezależne budki telefoniczne, które harmonijnie wpisują się w wnętrze, nawiązując do fasady zewnętrznej budynku. Drewniane listwy na ścianach dodatkowo poprawiają akustykę w surowym, industrialnym wnętrzu.

Kolejnym charakterystycznym elementem tej przestrzeni jest kolorystyczne odcięcie czoła antresoli wraz z otaczającym je sufitem i ścianami. Ich płaszczyzny, efektowne spiralne schody oraz balustrada z blatem tworzą spójną plamę w intensywnym kolorze indygo. Drugim żywym kolorystycznym akcentem w kontraście do surowych materiałów są pomarańczowe okręgi, które przechodzą z betonowych stropów na ściany i do wnętrza budek telefonicznych w formie paneli akustycznych. Wykorzystane deski we wnętrzu nawiązują do materiału użytego na elewacji budynku, nadając przestrzeni ciepła. Sklejka, również oparta na tym materiale, została użyta w celu stworzenia podobnego efektu. Wyraziste kolory, tworzące geometryczne kształty, nawiązują bezpośrednio do programów typu CAD, używanych przez projektantów związanych z branżą, którą reprezentuje firma DEMIURG. Kolory te jednocześnie przełamują surowość wnętrza, tworząc przestrzeń pracy dla nowoczesnego zespołu. Inspiracja branżą budowlaną widoczna jest także w zachowaniu surowych ścian, betonie oraz w sposób prowadzenia przewodów natynkowych. Wspólnie z zespołem, staraliśmy się wykorzystać pełen potencjał, jaki oferował nam budynek. Całość została uzupełniona nowoczesnymi meblami polskich projektantów - mówi Anna Kazecka-Włodarczyk, architektka w biurze projektowym mode:lina™. Połączenie mocnych kolorów z delikatnymi szarościami naturalnego betonu stanowi idealne tło dla wyrazistych czarnych elementów, takich jak stolarka aluminiowa, lampy z wyeksponowanymi wyłącznikami i instalacjami elektrycznymi, oraz meble polskich producentów: Bejot, Noti, MDD. Wnętrza powoli wypełniają się także pracami młodych polskich artystów.

G2 Office PoznańG2 Office PoznańG2 Office PoznańG2 Office PoznańG2 Office PoznańG2 Office PoznańG2 Office PoznańG2 Office PoznańG2 Office PoznańG2 Office PoznańG2 Office Poznań