ING Tech Poland

ING Tech Poland

ING Tech Poland to zespół ekspertów, który świadczy kompleksowe usługi IT i usługi operacyjne w ING na całym świecie. Grupa przez lata miała swoją siedzibę w Katowicach. Gdy firma zdecydowała się na otwarcie nowego biura w Warszawie, miała już założenia związane z jego działaniem: „Chcemy biura, które będzie walczyć o nagrody i przyciągnie talenty, a jednocześnie będzie odpowiadać różnym grupom pracującym na jego powierzchni”. Wymagania te przedstawione zostały zespołowi mode:lina™, któremu to eksperci z ING Tech Poland powierzyli zaprojektowanie biura.

Warszawska siedziba ING Tech Poland ulokowana jest na terenie zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle. W nowym biurze mieści się RiskHub – Centrum Wiedzy Eksperckiej zajmujące się modelowaniem ryzyka i analizą danych. Firma chciała, aby jej nowa siedziba była dobrze postrzegana na rynku pracodawców. Efekt przyjaznego wnętrza, które jest jednocześnie nowoczesne i inspirujące, odczuwalny jest już w recepcji biura. Domowy wystrój został osiągnięty między innymi dzięki obecności wielu zielonych roślin, a także zastosowaniu kolorystyki, w której dominującą barwą jest pomarańczowy nawiązujący do brandingu ING Tech Poland. 

Projektanci postawili sobie za cel stworzenie otwartej przestrzeni do pracy, która zapewnia pracownikom swobodę i daje możliwość sprawnej komunikacji. Powierzchnia została podzielona na mniejsze części, na których pracują zespoły składające się z 10-12 osób. Przestrzeń biurowa pozwala także na zmianę układu niektórych stref i dopasowanie ich do aktualnych potrzeb. Powierzchnia wspólna została natomiast zaaranżowana w taki sposób, by sprostała zróżnicowanym oczekiwaniom pracowników. W przeznaczonym do odpoczynku Fun Zone pojawiła się więc zarówno strefa fitness z drabinkami do ćwiczeń, workiem bokserskim czy stanowiskami do pracy na rowerze, jak i strefa gier, w której znajduje się stół do piłkarzyków i konsola Playstation. W biurze znajduje się także przytulna kuchnia, w której można przygotować i zjeść posiłek.

Projekt przestrzeni łączy w sobie elementy domowych wnętrz z nowoczesnym, inspirującym wystrojem, a także ozdobami pochodzącymi z różnych epok, takimi jak barokowe ramy. Projektanci wykorzystali również inne ciekawe rozwiązania, takie jak na przykład inspirowana filmem Piękny umysł sieć sznurków, która prowadzi przez całe biuro. Wszystkie powierzchnie, dzięki zastosowaniu spójnej palety barw, tworzą harmonijną całość, która jest nie tylko komfortowym miejscem do pracy, ale także stanowi wizytówkę firmy i zapewnia jej profesjonalny wizerunek.

ING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech PolandING Tech Poland