KOHLMAN

KOHLMAN

Produkująca armaturę łazienkową firma Kohlman przy szukaniu nowej siedziby miała jedno najważniejsze wymaganie. Chciała znaleźć biuro, które będzie zapadać w pamięć. Rozwiązanie takie przygotowała pracownia mode:lina, do której zwróciła się firma. Biuro powstało w sąsiadującej z gdańskim portem miejscowości Cieplewo i to właśnie ta lokalizacja była jedną z głównych inspiracji projektantów.

Motywem przewodnim biura są bowiem morskie kontenery transportowe. W takich kontenerach materiały firmy Kohlman przypływają do portu w Gdańsku. Przy wejściu do biura znajduje się recepcja, w której mieści się kanapa oraz stylizowane na skrzynię biurko. Już z tego miejsca widoczna jest niepowtarzalna przestrzeń biurowa, która przypomina kontener transportowy. Projektanci zastosowali wiele rozwiązań, które wpisują się w ramy tej stylizacji, takich jak wykorzystanie falistej blachy trapezowej i charakterystycznej kolorystyki. Dodatkowo, we wnętrzach dominuje urbanistyczny wystrój, którego przejawami są betonowe podłogi i przemysłowe detale – uchwyty szafek, włączniki i loftowe lampy.

Wyzwaniami dla projektantów była ograniczona powierzchnia biura oraz konieczność zagospodarowania strefy magazynowej. Problem z przestrzenią został rozwiązany przez stworzenie antresoli, która przypomina postawione na sobie kontenery. Dzięki wykorzystaniu wysokości biura udało się zwiększyć dostępną powierzchnię użytkową, a jednocześnie uzyskać ciekawy efekt wizualny. Zaplecze zostało również zabudowane przypominającą kontener blachą, przez co całe biuro stało się spójne stylistycznie.

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że charakterystyczne biuro może być środkiem, który pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji. Projektanci z pracowni mode:lina sprytnie zagospodarowali ograniczoną przestrzeń, a także zadbali o to, aby każdy odwiedzający biuro klient zainteresował się nietypowym projektem i zapamiętał firmę Kohlman.

KOHLMANKOHLMANKOHLMANKOHLMANKOHLMANKOHLMANKOHLMANKOHLMAN