Kolejny świetny projekt architektów z Modelina. Tym razem dla biura firmy DROIDS ON ROIDS.

Kolejny świetny projekt architektów z Modelina. Tym razem dla biura firmy DROIDS ON ROIDS.

W skład zespołu Droids On Roids wchodzi 50 pracowników, którzy zajmują się projektowaniem i wdrażaniem aplikacji mobilnych. Tworzyli oni projekty między innymi dla GIPHY czy Electric Objects. Pracownicy są ze sobą zżyci i spędzają razem bardzo dużo czasu, firma potrzebowała więc biura, w którym programiści mogliby wspólnie się inspirować, wymieniać pomysłami i odpoczywać. W stworzeniu takiej przestrzeni pomogli projektanci z biura mode:lina™. 

Głównym motywem zastosowanym w projekcie jest umieszczenie na przestrzeni całego biura elementów przywodzących na myśl ekran smartfona. Jednym z takich odniesień jest ulokowany pod sufitem pasek, który przypomina dobrze znany status bar. Umieszczone są na nim ikony informujące o funkcji pomieszczeń. Na pasku znajdują się także nazwy części biura zaprojektowane w stylu przypominającym aplikacje nawigujące. Motywem, który pojawia się w całej przestrzeni, jest także błyskawica – symbol zaczerpnięty z logotypu firmy Droids On Roids. Znak ten widoczny jest na wykończeniach biurek i uchwytach na drzwiach, inspirowane nim są także lampy. Przestrzeń biurową spaja również kolorystyka zastosowana w projekcie. Przewodnim kolorem, który wyróżnia się na tle stonowanych wnętrz, jest żółty – barwa zaczerpnięta z  brandingu firmy.

Projektując strefy wspólne biura, zespół mode:lina™ musiał wziąć pod uwagę specyfikę pracy Droids On Roids. Programiści wspólnie pracują nad projektami i celebrują ich zakończenie oraz publikację. Potrzebowali więc przestrzeni, w której będą mogli razem spędzać długie godziny, zarówno podczas pracy, jak i po niej. Odpowiedzią na te wymagania było stworzenie połączonego z kuchnią playroomu. Na powstałej w ten sposób wielkiej przestrzeni pracownicy mogą dyskutować o nowych pomysłach, zrelaksować się grając w piłkarzyki lub wspólnie zjeść posiłek. Cisza i prywatność została natomiast zapewniona przez stworzenie znajdujących się na korytarzu wysp z fotelami i wyciszonych budek, a także pomieszczenia przeznaczonego na drzemki.

Projektanci z biura mode:lina™ , dzięki pomysłowym rozwiązaniom, stworzyli biuro, które doskonale koresponduje z działalnością tworzącej aplikacje mobilne firmy, a także odpowiada na potrzeby jej pracowników. Potwierdzają to słowa Wojciecha Szwajkiewicza, CEO, co-foundera Droids On Roids: „W Droids On Roids każdy jest inny i ma różne potrzeby, a nasze nowe biuro na te zróżnicowane potrzeby odpowiada. Możemy pogadać ze sobą przy lunchu, odpocząć na sofie, w ciszy skupić się na pracy, a po godzinach pograć w planszówki i zorganizować spotkanie o podróżach. Zawsze chciałem, żeby nasze biuro było przestrzenią tętniącą życiem, pełną kreatywnych pomysłów i otwartą na gości, którzy chcą z nami robić niesamowite projekty. Dzięki mode:lina™ udało nam się takie miejsce stworzyć”.

Kolejny świetny projekt architektów z Modelina. Tym razem dla biura firmy DROIDS ON ROIDS.Kolejny świetny projekt architektów z Modelina. Tym razem dla biura firmy DROIDS ON ROIDS.Kolejny świetny projekt architektów z Modelina. Tym razem dla biura firmy DROIDS ON ROIDS.Kolejny świetny projekt architektów z Modelina. Tym razem dla biura firmy DROIDS ON ROIDS.Kolejny świetny projekt architektów z Modelina. Tym razem dla biura firmy DROIDS ON ROIDS.Kolejny świetny projekt architektów z Modelina. Tym razem dla biura firmy DROIDS ON ROIDS.Kolejny świetny projekt architektów z Modelina. Tym razem dla biura firmy DROIDS ON ROIDS.Kolejny świetny projekt architektów z Modelina. Tym razem dla biura firmy DROIDS ON ROIDS.