Totalmoney.pl Office

Totalmoney.pl Office

Firma Totalmoney.pl to zespół analityków finansowych, którzy stworzyli pierwszą polską porównywarkę kredytów, kont bankowych i lokat. Pracownicy firmy, pomimo że są ekspertami na rynku finansowym, nie czują się korporacją i bardzo cenią sobie swobodną atmosferę. Fakt ten uwzględnić musieli architekci z mode:lina™, którzy zaprojektowali wrocławskie biuro dla Totalmoney.pl. 

Projekt przestrzeni biurowej zakładał wykorzystanie przyciągającego uwagę schematu kolorystycznego. Użyte barwy pochodzą z identyfikacji wizualnej firmy Totalmoney.pl. Kolorowe, geometryczne przestrzenie pojawiają się w całym biurze, tworząc spójną, przemyślaną przestrzeń. Dodatkowo zastosowanie takiego schematu połączyło wszystkie pomieszczenia, dzięki czemu biuro nabrało otwartego charakteru.

Na tej właśnie otwartości zależało firmie Totalmoney.pl. Swoboda komunikacji i łatwość przepływu informacji były jednymi z głównych wymagań stawianych projektantom przez firmę. Poszczególne działy potrzebowały jednak również prywatnych przestrzeni, w których mogły pracować w skupieniu. Zespołowi mode:lina™ udało się sprostać tym oczekiwaniom, łącząc prywatność z otwartością, przez wydzielenie z dużej powierzchni mniejszych stref przeznaczonych dla zespołów. Zastosowali w tym celu ażurowe konstrukcje, ścianki z roślinami i przepierzenia.

Na uwagę zasługuje także wystrój przestrzeni wspólnych. Pracownicy biura mogą przygotować i zjeść posiłek we wspólnej kuchni, w której znajduje się oryginalny żyrandol wykonany z drewnianych łyżek. Design sal konferencyjnych nawiązuje natomiast do charakteru firmy Totalmoney.pl. W jednej z nich pojawiają się elementy wystroju przedstawiające układ scalony. Jako ozdobę wykorzystano tam również stare myszki i klawiatury. Wystrój kolejnej sali inspirowany jest sejfem, co stanowi ciekawe odwołanie do produktów bankowych analizowanych przez firmę. W przestrzeni wspólnej pojawiają się także postaci Monsterek – przyjaznych stworów, które stanowią element brandingu Totalmoney.pl.

Dzięki pomysłowości zespołu projektowego, w skład którego weszli Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Anna Kazecka i Joanna Lenart, stworzono przestrzeń przykuwającą uwagę ciekawą kolorystyką i nietypowymi dekoracjami. Co jednak ważniejsze, w projekcie udało się połączyć jakości z pozoru odwrotne – otwartość i prywatność. W ten sposób powstało biuro, które dokładnie wpasowało się w wymagania najemców.

Totalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl OfficeTotalmoney.pl Office