Venture Cafe Warsaw

Venture Cafe Warsaw

Venture Cafe Warsaw by Cambridge Innovation Center to platforma, która służy rozwijaniu ekosystemu innowacyjnego w Warszawie. Głównym celem tego projektu jest tworzenie, wspieranie i promowanie innowacji w regionie CCE oraz ułatwianie współpracy z lokalnymi innowatorami. Kluczowym elementem Venture Cafe Warsaw są przestrzenie dedykowane różnym wydarzeniom, nad którymi pieczę sprawuje fundacja Venture Cafe. Warto wymienić tutaj strefę innowacji społecznych, District Hall, oraz przestrzeń TrendHouse, będącą klubem innowacji dla liderów i twórców.

Przestrzenie te, zaprojektowane przez pracownię projektową mode:lina™, wyróżniają się niesamowicie nowoczesnym designem. Centralną częścią Venture Cafe Warsaw jest przestrzeń konferencyjna, składająca się z otwartej strefy do pracy, kawiarni i miejsca do networkingu. Przestrzeń ta charakteryzuje się dominującą szarością w połączeniu z drewnianymi elementami, co nadaje jej przytulności i sprzyja efektywnej pracy. Kontrastem wobec spokojnego wystroju są kolorowe meble oraz minimalistyczne lampy, które dodają nowoczesności całej przestrzeni.

TrendHouse to miejsce dedykowane współpracy dla przedsiębiorców, naukowców i korporacji. Znajdują się tu restauracja, przestrzeń klubowa i pokoje kreatywne. Szczególną uwagę przyciąga ściana, na której umieszczona jest mapa świata stworzona z gwoździ, a także hasło fundacji, które podkreśla jej misję łączenia ludzi. Ta część projektu utrzymana jest w stylu industrialnym, z wykorzystaniem dużo ciężkiego, metalowego oświetlenia i mebli ze stalowymi elementami. Przestrzeń klubowa nawiązuje do atmosfery amerykańskich klubów znanych z filmów.

Wystrój całego projektu Venture Cafe Warsaw inspirowany jest wielkimi postaciami i wynalazkami. Nic w nim nie jest oczywiste. Przebywanie w tej przestrzeni skłania do myślenia i współpracy. Aranżacja pomieszczeń przełamuje wiele schematów, co sprawia, że jest niezwykle interesująca i inspirująca.

Venture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe WarsawVenture Cafe Warsaw