Nowy skwer miejski przy .KTW

Nowy skwer miejski przy .KTW

Otwarcie nowego miejskiego skweru jest ostatnim etapem realizacji projektu .KTW, który wprowadził na rynek Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 65 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Skwer zostanie udostępniony od wtorku, 12 września.

Otwarcie miejskiego skweru stanowi symboliczne zakończenie ponad 8-letniej realizacji projektu .KTW w sercu Katowic. Dzięki niemu miasto zyskuje nowe miejsce do relaksu i rozrywki, usytuowane w otoczeniu biurowych wież kompleksu należącego do firmy TDJ Estate. Skwer miejski został zaprojektowany przez pracownię Medusa Group, a jego centralnym elementem jest mebel miejski w postaci podium ze schodami, pełniący funkcję miejsc do siedzenia. Zieleń zajmuje 1100 mkw. powierzchni i obejmuje ponad 6,5 tys. roślin, w tym wysokie drzewa i krzewy przekraczające 2 metry wysokości. Dodatkowo, na terenie skweru pojawiły się piaskowce, które kiedyś stanowiły monumentalne rzeźby na zewnętrznym obszarze budynku DOKP.

Kompleks biurowy .KTW składa się z dwóch nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni 65 000 mkw., które zostały oddane do użytku w dwóch etapach - w 2018 roku i 2022 roku. Wśród najemców znajdują się renomowane firmy, takie jak PwC Service Delivery Center, Fujitsu Poland, EY, SD Worx, AMMEGA, LKQ Europe, Vaillant, PubNub i LUX MED. Całkowita wartość projektu wyniosła około 0,5 mld zł.

Szybkie zapytanie

Na pytania odpowiadamy błyskawicznie ⚡⚡⚡ Nie wysyłamy spamu.

Informacja o polityce bezpieczeństwa danych osobowych na stronie officelist.pl. Więcej »

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszych doradców?
Katarzyna Stalmach
Jakub Sarzyński
Adriana Binkiewicz
Filip Kościkiewicz
  • koordynacja i przyspieszenie procesu najmu biura
  • eksperckie wsparcie dzięki wieloletniej znajomości rynku
  • pomoc w negocjacjach
  • aranżowanie dla Ciebie prezentacji przestrzeni i spotkań
  • pomoc w kwestiach technicznych
TFI Skarbiec
New Balance
Shoplo
Hard Rock Cafe
Grand Parade (part of William Hill)