1. Biura do wynajęcia - Officelist
  2. Informacje z rynku biurowego

Informacje z rynku biurowego

Nowy Rynek E z najwyższą oceną w certyfikacji LEED

Nowy Rynek E z najwyższą oceną w certyfikacji LEED

Biurowiec E kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu zdobył najwyższą ocenę w międzynarodowej certyfikacji LEED, potwierdzającą nie tylko nowoczesny design budynku, lecz także kompleksowość zastosowanych rozwiązań, zmniejszających jego wpływ na środowisko i jednocześnie podnoszących komfort pracujących w nim osób. LEED to system oceny i certyfikacji budynków, promujący projektowanie, budowę i eksploatację obiektów przyjaznych dla środowiska i efektywnych energetycznie. Certyfikacja LEED ocenia różnorodne obszary, takie jak efektywność energetyczna, zużycie wody, jakość powietrza wewnętrznego, zrównoważone materiały i lokalizacja budynku. Posiadanie certyfikatu LEED jest dowodem na to, że budynek spełnia określone standardy zrównoważonego projektowania i eksploatacji. Poznański biurowiec w kompleksie Nowy Rynek wyposażony jest w technologie, które zmniejszają zużycie wody pitnej o 64%. Posiada również infrastrukturę umożliwiającą zbieranie wody deszczowej i szarej, czyli już zużytej, którą można wykorzystać ponownie. Pomieszczenia najemców wyposażone są w wodooszczędną armaturę, umożliwiającą kontrolę nad zużyciem wody w całym budynku. Dzięki innowacyjnemu oświetleniu LED zużycie energii zostało zredukowane o ponad 30%. Dodatkowo, ponad jedna czwarta materiałów użytych przy budowie biurowca zawiera domieszki z recyklingu, takie jak beton, stal, aluminium, szkło czy izolacja. Budynek zyskuje także na lokalizacji, znajdując się nieopodal Starego Miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego, obok przystanków tramwajowych i autobusowych.

REMI otworzyło nowe biuro w Krakowie

REMI otworzyło nowe biuro w Krakowie

REMI otworzyło nowe biura w Krakowie, wynajmując dwa piętra w budynku A w kompleksie Bonarka for Business. Nowa powierzchnia najmu wynosi 2 tys. 570 mkw., a przestrzeń biurowa została przeznaczona dla około 300 pracowników. Bonarka for Business jest częścią polskiego portfolio funduszu Revetas Capital. Spółka REMI, będąca częścią Grupy Holding 1, zdecydowała się na wynajęcie dwóch pięter w Budynku A kompleksu Bonarka for Business w Krakowie. Holding 1, działający z sukcesem przez niemal 35 lat, specjalizuje się w różnych branżach, takich jak motoryzacyjna, budownictwo, innowacje technologiczne i mobilność. W swoim portfelu posiada marki takie jak Grupa PGD, Express Car Rental, Traficar oraz Megapolis. Zespół Holding 1, liczący ponad 2 000 specjalistów, działa na rynku, bazując na odważnych i innowacyjnych rozwiązaniach, które zdobywają uznanie klientów.

Medicover Stomatologia rozwija portfolio centrów dentystycznych w nowoczesnych biurowcach

Medicover Stomatologia rozwija portfolio centrów dentystycznych w nowoczesnych biurowcach

Medicover Stomatologia poszerza swoje portfolio o nowe centra dentystyczne. Firma konsekwentnie inwestuje w rozbudowę swojej sieci, kładąc nacisk na lokalizacje w nowoczesnych biurowcach oraz rozpoznawalnych kompleksach i obiektach mixed-use na terenie całego kraju. Najnowsza lokalizacja Medicover Stomatologia to będzie piąta taka placówka sieci. Najnowsze centrum Medicover Stomatologia zostało otwarte w biurowcu Infinity we Wrocławiu, stanowiąc piątą placówkę tej sieci w mieście. Na parterze, na powierzchni 405 mkw., Medicover Stomatologia utworzył dziewięć gabinetów oraz w pełni wyposażoną pracownię diagnostyki obrazowej. Podobnie jak we wszystkich lokalizacjach otwieranych przez sieć, również to centrum zostało zaprojektowane zgodnie z autorską koncepcją "Rytuału Uśmiechu". Ten unikalny koncept łączy nowoczesny design, komfort pacjenta, najnowsze technologie oraz interdyscyplinarne leczenie stomatologiczne, oferując kompleksowy zakres usług i holistyczne podejście do pacjenta.

Biurowy showroom w V Tower przy ul. Chmielnej w Warszawie

Biurowy showroom w V Tower przy ul. Chmielnej w Warszawie

W drugim kwartale 2024 r. roku zaprezentowane zostaną nowoczesne i funkcjonalne przestrzenie biurowe dostępne w V Tower przy ul. Chmielnej w Warszawie. Budowa showroomu biurowego w V Tower rozpocznie się już wkrótce. Koncepcje wnętrz zostały przygotowane przez renomowaną pracownię architektoniczną APA Wojciechowski, posiadającą w swoim dorobku wiele spektakularnych realizacji. Budynek V Tower składa się z części wieżowej i podium, obsługiwanego przez 4 dodatkowe, oddzielne recepcje, które mogą być dedykowane wyłącznie najemcom. To elastyczne rozwiązanie otwiera liczne możliwości dla firm poszukujących własnego, indywidualnego lobby. Oprócz doskonałej lokalizacji przy ul. Chmielnej 85/87, budynek posiada szereg atutów, spełniających oczekiwania i potrzeby dzisiejszych najemców. Obejmują one atrakcyjne powierzchnie wspólne, obszerną przestrzeń usługowo-handlową, zielone dziedzińce oraz imponującą liczbę miejsc parkingowych (542). Po modernizacji, ten kompleks zostanie dodatkowo wzbogacony o najnowsze technologie, spełniające wymogi ESG, podnoszące komfort i tworzące pozytywne doświadczenia dla użytkowników i gości przebywających w budynku. Biuro pokazowe zajmie powierzchnię 240 mkw.

Grupa MAK pozostaje w warszawskim Nefrycie

Grupa MAK pozostaje w warszawskim Nefrycie

Grupa MAK, skupiająca czołowe spółki polskiego rynku ubezpieczeniowego, podjęła decyzję o pozostaniu w obecnej siedzibie w biznesowej części warszawskiego Mokotowa. Budynek Nefryt, w którym znajduje się biuro, oferuje powierzchnię biurową przekraczającą 15 000 mkw. Siedziba spółki MAK, o powierzchni około 2,5 tys. mkw., pozostanie w budynku Nefryt. W wyniku renegocjacji umowy najmu spółka pozostanie w tej lokalizacji przez następne 6 lat. MAK Ubezpieczenia, największy broker ubezpieczeniowy na polskim rynku z polskim kapitałem, obsługuje zarówno sektor prywatny, jak i publiczny. Firma specjalizuje się w zaawansowanych programach ubezpieczeniowych obejmujących ubezpieczenia na życie, komunikacyjne, majątkowe, odpowiedzialności cywilnej oraz finansowe. Biuro MAK Ubezpieczenia, o powierzchni około 2,5 tys. mkw., znajduje się w budynku Nefryt przy ul. Domaniewskiej 39. Ten prestiżowy obiekt, położony w sąsiedztwie galerii handlowej Westfield Mokotów, oferuje nie tylko ponad 15 000 mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej, ale także przestrzeń handlowo-usługową. Posiadający certyfikaty BREEAM in-use z oceną excellent w kategoriach Asset i Management, budynek Nefryt podkreśla swoją przyjazność zarówno dla użytkowników, jak i środowiska naturalnego.

EY wynajmuje duże biuro w centrum Krakowa

EY wynajmuje duże biuro w centrum Krakowa

Jedna z największych firm audytorskich na świecie, Ernst & Young (EY), wynajęła biuro w kompleksie biurowym Brain Park, zlokalizowanym w centrum Krakowa. Przeprowadzka firmy EY do nowego biura na Grzegórzkach planowana jest na drugą połowę bieżącego roku. Ernst & Young (EY) to globalna firma doradcza i usługowa, specjalizująca się w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego oraz usług prawniczych. EY jest jedną z największych firm audytorskich na świecie. Świadczy usługi dla różnorodnych klientów, takich jak korporacje, instytucje finansowe, rządy i organizacje non-profit. Firma zatrudnia tysiące pracowników na całym świecie i posiada biura w wielu krajach, oferując usługi w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, zarządzania ryzykiem, doradztwa strategicznego, fuzji i przejęć, technologii oraz innych obszarów. Ernst & Young jest jednym z "Big Four", czyli czterech największych firm audytorskich na świecie, obok Deloitte, KPMG i PwC. Firma jest ceniona za wysoką jakość usług oraz zaangażowanie w rozwój profesjonalny i społeczny. EY wynajęła 2 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w kompleksie Brain Park na Grzegórzkach, który oferuje łącznie 43 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy oraz prawie 10 000 mkw. terenów zielonych. Planowany termin wprowadzenia się nowego najemcy do biura w centrum miasta przewidziany jest na drugą połowę obecnego roku. Z tego też powodu deweloper zakończył proces komercjalizacji pierwszego budynku w kompleksie biurowym. Wśród firm, które już korzystają z przestrzeni w Brain Park, znajdują się m.in. EPAM Polska, PepsiCo GBS, ALDI Tech Hub, APPTIO Poland, Mercator Medical, biura serwisowane Loftmill oraz przychodnia Medicover.

Coraz bliżej zakończenia realizacji najwyższego budynku w Poznaniu

Coraz bliżej zakończenia realizacji najwyższego budynku w Poznaniu

Coraz bliżej zakończenia realizacji najwyższego budynku w Poznaniu - biurowca AND2. Proces montażu elewacji wieżowca, składającej się z semistrukturalnych ścian kurtynowych, dobiega końca. Biurowiec AND2, powstający na Placu Andersa w Poznaniu, prezentuje się już niemal w całej swojej okazałości. Powoli kończy się montaż elewacji, wykonanej z aluminium i szkła. Dzięki semistrukturalnym ścianom kurtynowym uzyskano efekt całkowitego przeszklenia, eliminując zewnętrzne elementy łącznikowe, takie jak szprosy i belki. Tworzy to efekt jednorodnej tafli szkła. Montaż fasady segmentowej odbywa się przy wsparciu minidźwigów, eliminując konieczność zastosowania zewnętrznych rusztowań. AND2 posiada fasadę przeszkloną szkłem funkcyjnym, redukującą ilość przepuszczanego światła i ograniczającą nagrzewanie się pomieszczeń, co przekłada się na mniejsze zużycie energii na ich chłodzenie. Dodatkowo planowane są żaluzje wewnętrzne. Wąskie, otwieralne skrzydła zostały zaprojektowane w elementach szklanej fasady. Na południowej części fasady przewidziano instalację paneli fotowoltaicznych. Kolejnym etapem inwestycji będą prace instalacyjne, planowane na przełomie marca i kwietnia tego roku. Równocześnie rozpoczną się prace wykończeniowe wnętrza biurowca. Oddanie AND2 do użytku przewidziane jest na rok 2025. Ten 120-metrowy wieżowiec będzie oferował 40 000 mkw. powierzchni biurowej, uzupełnionej o przestrzeń handlowo-usługową. AND2 stanie się najnowocześniejszym biurowcem w stolicy Wielkopolski. Inwestycję realizuje firma Von der Heyden Group we współpracy z Miastem Poznań, kończąc tym samym 25-letnią zabudowę przy Placu Andersa. Generalnym wykonawcą biurowca jest firma PORR. Oferta biurowca obejmuje trzy rodzaje powierzchni biurowej: Silver, najbardziej przestronne i odpowiednie dla dużych zespołów, Gold z widokiem na wszystkie strony miasta oraz Palladium na najwyższych piętrach dla tych, którzy pragną wyróżnić swój biznes.

Holendrzy powiększają biuro w ścisłym centrum Krakowa

Holendrzy powiększają biuro w ścisłym centrum Krakowa

Biuro Backbase, należące do holenderskiego dostawcy rozwiązań fintech, zlokalizowane w Krakowie, przechodzi obecnie proces rozbudowy. W ramach tej inwestycji zajmowana przestrzeń w kompleksie biurowym High5ive zostanie zwiększona do ponad 1 000 mkw. Backbase zdobyło uznanie dzięki opracowaniu platformy Engagement Banking Platform, świadcząc wsparcie dla instytucji bankowych w procesie modernizacji. Od momentu założenia w 2003 roku firma obsługuje ponad 120 banków na całym świecie. Jej siedziba znajduje się w Amsterdamie i Atlancie, a oddziały regionalne są rozmieszczone w Boise, Princeton, Mexico City, Toronto, Cardiff, Krakowie, Dubaju i Singapurze. Zatrudniając ponad 2000 pracowników w 14 filiach. Krakowskie biuro Backbase mieści się w kompleksie biurowym High5ive, zbudowanym przez firmę Skanska, oferującym około 70 000 mkw. przestrzeni do pracy.

Rituals Cosmetics Polska dołączył do grona najemców warszawskiego biurowca CityGate

Rituals Cosmetics Polska dołączył do grona najemców warszawskiego biurowca CityGate

Firma Rituals Cosmetics Polska dołączyła do grona najemców warszawskiego biurowca CityGate. Firma do nowego biura wprowadzi się w maju 2024 r. i zajmie około 600 mkw. Brookfield Partners reprezentował firmę Rituals Cosmetics Poland w zakresie weryfikacji potencjalnych lokalizacji, wyborze docelowej siedziby oraz negocjacji warunków najmu. CityGate to biurowiec zlokalizowany na warszawskiej Woli, przy skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Towarowej, składa się z dwóch części: budynku A (o 13 kondygnacjach naziemnych) i budynku B (o sześciu kondygnacjach naziemnych), połączonych dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym na 226 miejsc postojowych. Całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu wynosi 23 tys. mkw., z czego 19 tys. mkw. przeznaczone jest na przestrzeń biurową. Parter zajmują lokale handlowo-usługowe o powierzchni około 1,4 tys. mkw.

Firma Rödl & Partner przeniesie się do biurowca VIBE na Woli

Firma Rödl & Partner przeniesie się do biurowca VIBE na Woli

Firma Rödl & Partner, założona w 1977 roku w Norymberdze, zajmie całe szóste i ponad połowę siódmego piętra 45-metrowego biurowca w centrum biznesowym Warszawy. W Polsce firma zatrudnia około 600 pracowników. Firma została najnowszym najemcą biurowca Vibe na warszawskiej Woli. Rödl & Partner to jedna z wiodących firm doradczych oferujących usługi w obszarze audytu, BPO, doradztwa podatkowego, prawnego oraz consultingu. Rödl & Partner wynajął prawie 2 500 metrów kwadratowych przestrzeni do pracy w biurowcu, który ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale 2024 roku. Oprócz Polski, Rödl & Partner działa w 49 krajach, posiada 110 biur i zatrudnia 5800 osób. W kraju firma jest obecna od 1992 roku, mając siedziby w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Biurowiec VIBE, zlokalizowany w rejonie ronda Daszyńskiego na Woli, będzie oferował nowoczesną przestrzeń klasy A o powierzchni 15 000 mkw. Przyszli najemcy będą korzystać z różnorodnych udogodnień, takich jak infrastruktura dla rowerzystów (szafki, prysznice, parking rowerowy, stacja naprawy), ładowarki dla elektrycznych pojazdów, oraz inne dogodności. Planowana data oddania biurowca do użytku to drugi kwartał 2024 r.