1. Biura do wynajęcia - Officelist
  2. Informacje z rynku biurowego
  3. Upper One
  4. Upper One - rusza budowa nowego wieżowca w Warszawie

Upper One - rusza budowa nowego wieżowca w Warszawie

Upper One - rusza budowa nowego wieżowca w Warszawie

Oficjalnie rozpoczęła się budowa nowego wieżowca w samym centrum Warszawy. Ta prestiżowa inwestycja, znana jako "Upper One" i prowadzona przez firmę deweloperską Strabag Real Estate, zlokalizowana jest na działce przy alei Jana Pawła II, gdzie wcześniej stał biurowiec Atrium International. Rozbiórka budynku z lat 90. trwała siedem miesięcy.

Aktualnie deweloper rozpoczął prace podziemną częścią kompleksu, która składa się z pięciu kondygnacji. W pierwszej fazie prac wykonane zostaną ściany szczelinowe z instalacją geotermalną. Ten etap ma zakończyć się w czwartym kwartale obecnego roku. Kolejnym krokiem będzie budowa konstrukcji podziemnych. "Upper One" to kompleks biurowo-hotelowy z imponującą wieżą o wysokości 131,5 metra. Całkowita powierzchnia inwestycji wyniesie 35 900 metrów kwadratowych, z czego większość przeznaczona będzie na nowoczesne biura, a około 11 000 metrów kwadratowych na część hotelową, umiejscowioną w 55-metrowym budynku. "Upper One" ma wyróżniać się niezwykłą, rzeźbioną światłem fasadą o asymetrycznym charakterze, która będzie pulsować życiem dzięki ruchowi pięciu przeszklonych wind.

Zgodnie z harmonogramem inwestycji, wieżowiec zostanie oddany do użytku w roku 2026. Projekt architektoniczny jest dziełem renomowanej pracowni Medusa Group, a generalnym wykonawcą jest firma Strabag.

Szybkie zapytanie

Na pytania odpowiadamy błyskawicznie ⚡⚡⚡ Nie wysyłamy spamu.

Informacja o polityce bezpieczeństwa danych osobowych na stronie officelist.pl. Więcej »

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszych konsultantów?
Katarzyna Stalmach
Jakub Sarzyński
Adriana Binkiewicz
Filip Kościkiewicz
  • koordynacja i przyspieszenie procesu najmu biura
  • eksperckie wsparcie dzięki wieloletniej znajomości rynku
  • pomoc w negocjacjach
  • aranżowanie dla Ciebie prezentacji przestrzeni i spotkań
  • pomoc w kwestiach technicznych
TFI Skarbiec
New Balance
Shoplo
Hard Rock Cafe
Grand Parade (part of William Hill)