1. Biura do wynajęcia - Officelist
  2. Blog
  3. Biura elastyczne - nowoczesny model biznesowy

Biura elastyczne - nowoczesny model biznesowy

Biura elastyczne - nowoczesny model biznesowy

Biura elastyczne to szybko rozwijająca się koncepcja, która rewolucjonizuje sposób, w jaki myślimy o nieruchomościach komercyjnych. Odnosi się ona do nowoczesnego modelu biznesowego, w którym firmy wynajmują biura, sale konferencyjne i inne aktywa nieruchomościowe na elastycznych warunkach. Ten model umożliwia firmom dostęp do przestrzeni, którą potrzebują, w dowolnym czasie, bez konieczności długoterminowych zobowiązań.

Dlaczego firmy wybierają biura elastyczne?

Dzięki biurom elastycznym, przedsiębiorcy nie muszą inwestować dużej sumy pieniędzy w nabycie lub dzierżawę całego biurowca, co z kolei pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów. Ponadto, dostępność elastycznej przestrzeni wynajmu pozwala na łatwe przystosowanie się do zmieniających się potrzeb firmy, takich jak zwiększenie liczby pracowników, organizacja konferencji czy szkoleń.

W tym modelu biznesowym, przestrzeń jest oferowana jako usługa, a nie jako produkt, co oznacza, że klienci płacą tylko za korzystanie z przestrzeni, która jest im potrzebna. To również oznacza, że dostawcy usług są zobowiązani do zapewnienia najlepszych możliwych warunków pracy i komfortu dla swoich klientów.

Korzystając z usług biur elastycznych, firmy mogą korzystać z nowoczesnych biur z dostępem do nowoczesnej infrastruktury technologicznej, profesjonalnej obsługi administracyjnej, a także usług takich jak catering, ochrona, czy czyszczenie. Oferowane powierzchnie biurowe są zwykle dostępne w różnych rozmiarach, aby sprostać potrzebom zarówno dużych, jak i mniejszych firm.

Model biur elastycznych stał się szczególnie popularny w ostatnim czasie, kiedy wiele firm musiało dostosować się do zmieniających się potrzeb, takich jak praca zdalna i elastyczne godziny pracy. Przedsiębiorcy szukają sposobów na zmniejszenie kosztów i zapewnienie swoim pracownikom wygodnej i sprzyjającej pracy przestrzeni.

W Polsce, biura elastyczne zyskują coraz większą popularność, szczególnie w dużych miastach, gdzie ceny nieruchomości komercyjnych są wysokie. Firmy szukają sposobów na zmniejszenie kosztów i elastyczne przestrzenie wynajmu są idealnym rozwiązaniem dla wielu z nich.

Minusy takiego rozwiązania.

Minusem tego modelu powierzchni biurowej jest ograniczenie prywatności. Niestety bardzo często na jednym piętrze zlokalizowanych jest wiele firm, które wspólnie korzystają z tych samych powierzchni wspólnych. Dodatkowo trzeba pamiętać, że oferowana usługa ma na celu generowanie większych zysków niż z tradycyjnego najmu.  

Podsumowując, Biura elastyczne to innowacyjny model biznesowy, który pozwala firmom na dostęp do przestrzeni na elastycznych warunkach. Dzięki temu, przedsiębiorcy mogą łatwo dostosować się do zmieniających się potrzeb. Jest to dobre miejsce dla start-up’ów, mniejszych firm, dla których koszty nie są najistotniejsze. W przypadku firm, których model rozwoju jest bardziej przewidywalny i podpisanie długoterminowej umowy na np. 5 lat nie jest problemem korzystniejsze będzie wynajęcie tradycyjnej powierzchni biurowej. Będzie to na pewno tańsze rozwiązanie i bardziej efektywne ponieważ sami będziemy mogli ustalać zasady funkcjonowania biura według potrzeb firmy.


 

Jesteś zainteresowany ofertą wynajmu biura? Nasi doradcy pomogą.

Na pytania odpowiadamy błyskawicznie ⚡⚡⚡ Nie wysyłamy spamu.

Informacja o polityce bezpieczeństwa danych osobowych na stronie officelist.pl. Więcej »

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszych konsultantów?
Katarzyna Stalmach
Jakub Sarzyński
Adriana Binkiewicz
Filip Kościkiewicz
  • koordynacja i przyspieszenie procesu najmu biura
  • eksperckie wsparcie dzięki wieloletniej znajomości rynku
  • pomoc w negocjacjach
  • aranżowanie dla Ciebie prezentacji przestrzeni i spotkań
  • pomoc w kwestiach technicznych
TFI Skarbiec
New Balance
Shoplo
Hard Rock Cafe
Grand Parade (part of William Hill)