1. Biura do wynajęcia - Officelist
  2. Blog
  3. Które rośliny najlepiej sprawdzą się w Twoim biurze?

Które rośliny najlepiej sprawdzą się w Twoim biurze?

Które rośliny najlepiej sprawdzą się w Twoim biurze?

Które rośliny sprawdzą się w Twoim biurze?

W biurze spędzamy sporą część dnia. Skupienie, kreatywność i produktywność to najbardziej pożądane przez każdego pracownika cechy. Warto pamiętać, że otoczenie w jakim przebywamy ma na nas ogromny wpływ.. Chcąc zapewnić pracownikom najbardziej komfortowe i przytulne warunki w biurze, warto zająć się tematem aranżacji biura przy użyciu roślin, które dają wiele korzyści takich jak naturalne oczyszczanie i nawilżanie powietrza.

Niezależnie od tego w jak dużym zespole pracujemy, otaczanie się roślinami w biurze zdecydowanie poprawia skupienie i redukuje poziom stresu. Jest to efekt przede wszystkim zielonego koloru. Barwa ta uspokaja organizm oraz zapewnia poczucie relaksu i spokoju. Co więcej, kwiaty w biurze na bieżąco odświeżają powietrze, dbając o naturalne nawilżenie oraz redukując zawartość substancji szkodliwych.

 

Jak wybrać rośliny do biura

Wybór kwiatów do biura wymaga zwrócenia uwagi na kilka kluczowych z perspektywy rośliny czynników. Na początku musimy określić miejsca, w jakich docelowo będą one stały, a także ilości słońca, jaką otrzymają w ciągu dnia. Pozwoli nam to zawęzić grupę potencjalnych kwiatów, zależnie od stopnia nasłonecznienia, jakiego potrzebują. Kolejnym krokiem będzie określenie szacunkowej ilości czasu, jaką będziemy w stanie poświęcić na pielęgnowanie roślin. Przeanalizowanie tych punktów, daje nam szansę, że rośliny będą ozdabiać przestrzeń biurową bardzo długo.

Wybierając kwiaty do biura, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na gatunki dobrze radzące sobie z trudnymi warunkami. Poniżej zebraliśmy propozycję 10 roślin, które poradzą sobie idealnie w przestrzeniach biurowych.
 

Figowiec Sprężysty

Roślina stanowi idealne uzupełnienie wystroju sal konferencyjnych lub przestrzeni typu open space. Cechująca się dużymi liśćmi o zielonej barwie. Dobrze radzi sobie w ciemniejszych miejscach i nie wymaga częstego podlewania. 
 

Paproć

Ze względu na swoje znikome wymagania jest to roślina idealna do każdej przestrzeni. Nie potrzebuje bezpośredniego światła słonecznego, a podlewać wystarczy ją raz w tygodniu.

 Fikus

Roślina zwana inaczej figowcem Benjamina jest niezwykle ozdobną rośliną o drobnych liściach. Idealnie wpasuje się w każdą przestrzeń, jednakże wymaga odpowiedniego stanowiska - Fikus potrzebuje mieć dostęp do promieni słonecznych, w przeciwnym wypadku będzie gubił swoje liście.


Aspidistra wyniosła

Pochodząca z dalekiego wschodu roślina potrzebuje do życia niewielkiej ilości wody, co czyni ją idealną do przestrzeni biurowej. Aspidistra to roślina długowieczna, dlatego z pewnością stanie się stałym elementem biura.

Dracena

Najlepiej ustawić ją w nasłonecznionym miejscu. Jej końcówki rosnąć zwracają się ku światłu, dlatego warto ją nieco obracać, gdy zobaczymy odrastające końcówki pędów. Dracena lubi delikatne podlewanie 1-2 razy w tygodniu. 

 

Zamiokulkas zamiolistny

Pochodząca z Afryki roślina uwielbia suchość i półcień. Podlewać ją należy stosunkowo rzadko. Sprawdzi się w każdym biurze. Cechuje się strzelistymi łodygami, na których znajdują się znaczących rozmiarów liście, które bardzo dobrze oczyszczają otaczające je powietrze.

Palma Koralowa

Roślina dość łatwa w uprawie. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków osiąga duże rozmiary, przez co idealnie nadaje się do większych pomieszczeń w biurze. Najlepszym dla niej stanowiskiem będzie lokalizacja dająca półcień, a samo podlewanie wystarczy ograniczyć do 1-2 razy w tygodniu. 


Wężownica

Roślina dobrze rozwija się zarówno w pełnym słońcu, jak i półcieniu, dzięki czemu oferuje wiele możliwości jej umiejscowienia w biurze. Wystarczy ją podlewać niewielką ilością wody raz w tygodniu.

 Filodendron

Osiąga nawet 3 metry wysokości. Lubi mieć dostęp do słońca oraz wilgotną glebę, dlatego częstotliwość jej podlewania należy dostosować do aktualnych warunków w biurze takich jak temperatura, czy ilość godzin słonecznych. 

Juka

Wywodząca się z roślin szparagowatych Juka jest dość przyjazna w uprawie. Roślina potrzebuje bardzo niewielkiej ilości wody do przeżycia, przez co staje się idealnym urozmaiceniem przestrzeni biurowych. Najlepszą dla niej lokalizacją będą bardzo nasłonecznione miejsca w biurze.

 

Urozmaicenie wystroju przestrzeni biurowej w rośliny będzie zdecydowanie miało bardzo dobry wpływ nie tylko na pracowników firmy, ale także na partnerów i gości odwiedzających biuro. Obniżający stres i pobudzający kreatywność wpływ roślin zdecydowanie poprawia atmosferę w zespole oraz podczas spotkań. Zwiększenie skupienia oraz zdrowsze powietrze to kolejne z zalet kwiatów w miejscu pracy. - podkreśla Magdalena Kozak, architekt. Przedstawione przez nas przykłady to tylko część sprawdzonych propozycji roślin do biura. Aktualnie możemy przebierać w dziesiątkach propozycji kwiatowych, które idealnie wkomponują się w wystrój przestrzeni biurowej. Najważniejszym aspektem jest dobór roślin do możliwości ich ulokowania w biurze i poziomu nasłonecznienia, a to zagwarantuje nam ich bardzo długie towarzystwo.  - dodaje.


 


 


 

Jesteś zainteresowany ofertą wynajmu biura? Nasi doradcy pomogą.

Na pytania odpowiadamy błyskawicznie ⚡⚡⚡ Nie wysyłamy spamu.

Informacja o polityce bezpieczeństwa danych osobowych na stronie officelist.pl. Więcej »

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszych konsultantów?
Katarzyna Stalmach
Jakub Sarzyński
Adriana Binkiewicz
Filip Kościkiewicz
  • koordynacja i przyspieszenie procesu najmu biura
  • eksperckie wsparcie dzięki wieloletniej znajomości rynku
  • pomoc w negocjacjach
  • aranżowanie dla Ciebie prezentacji przestrzeni i spotkań
  • pomoc w kwestiach technicznych
TFI Skarbiec
New Balance
Shoplo
Hard Rock Cafe
Grand Parade (part of William Hill)