1. Biura do wynajęcia - Officelist
  2. Blog
  3. Zielone biurowce, które powstają w Warszawie.

Zielone biurowce, które powstają w Warszawie.

Zielone biurowce, które powstają w Warszawie.

Zielone biurowce, które powstają w Warszawie.

 

Coraz więcej biurowców spełnia standardy i wymogi ESG, czego dowodem są certyfikaty takie jak BREEAM czy WELL. Poniżej przedstawiamy listę kilku warszawskich biurowców w budowie, które realizowane są zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

 

The Bridge - inwestycja biurowa zaawansowana technologicznie.

Projekt Ghelamco to obecnie najwyższy budynek biurowy w Polsce znajdujący się w fazie budowy. The Bridge dostarczy 47 tys. mkw. najnowocześniejszej powierzchni biurowej na stołeczny rynek. Według inwestora jest to najbardziej zaawansowana technologicznie inwestycja biurowa realizowana w Warszawie. Planowo biurowiec ma zostać oddany do użytku w II kw. 2025 r.

-The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w pełni czystą energią, w tym z farm fotowoltaicznych. Aby osiągnąć ten cel, będzie wykorzystywał najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne.

- Wieżowiec będzie posiadał certyfikaty potwierdzające jego wysoki standard ekologiczny i technologiczny. Oprócz certyfikatów SmartScore i WiredScore na najwyższym poziomie Platinium, będzie również certyfikowany w systemach WELL, BREEAM, Green Building Standard i Obiekt bez barier.

- W celu optymalizacji zużycia energii w budynku ma zostać zastosowany ultra-energooszczędny i innowacyjny Building Energy Management System. System ten pozwoli na ciągłe monitorowanie i zarządzanie parametrami energetycznymi budynku.

- W wieżowcu ma zostać wdrożona technologia kanalizacji podciśnieniowej, która znacznie zminimalizuje zużycie wody. Według Ghelamco oszczędność wyniesie 11 000 m3 wody rocznie. Testy jakości wody mają być natomiast wykonywane co trzy miesiące, a dane będą prezentowane w aplikacji. 

- W całym budynku zostanie zastosowane oświetlenie LED, cyklicznie będzie również wykonywany monitoring jakości powietrza.

- Na 40. piętrze wieżowca znajdzie się ekskluzywny, podniebny taras przeznaczony wyłącznie dla najemców. 

- Budynek zostanie również wyposażony w parking podziemny z punktami ładowania dla samochodów elektrycznych, aby wspierać ekologiczną mobilność.

- Dla entuzjastów rowerowych przewidziano ponad 160 miejsc parkingowych dla rowerów, w tym 33 dla jednośladów elektrycznych, oraz odpowiednie szatnie z natryskami, aby zapewnić wygodę użytkownikom.

 

VIBE - budynek zasilany czystą energią.

VIBE to kolejna inwestycja, która jest obecnie realizowana przez firmę Ghelamco w Warszawie. Kompleks dostarczy 53 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na rynek.

- VIBE to pierwszy budynek biurowy w Polsce, który będzie posiadał własną audiosferę. Muzyka została specjalnie skomponowana tak, aby stworzyć unikalną atmosferę, która będzie rezonować przez wnętrza budynku.

- Został zaprojektowany zgodnie ze strategią ESG Ghelamco. Ma wykorzystywać ultranowoczesny Building Energy Management System, który pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii. 
- Potwierdzeniem zrównoważonego charakteru kompleksu będą certyfikaty w systemach WELL, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Building Standard. Biurowiec ma być w pełni zasilany czystą energią.

- VIBE zostanie wyposażony w autorski system Signal OS, który monitoruje stan budynku, zapewniając optymalne środowisko pracy. 

- W budynku zainstalowane zostaną rozwiązania antypandemiczne, takie jak wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji, dbając o zdrowie i komfort użytkowników.

Aby zachęcić najemców do korzystania z ekologicznych środków transportu, Vibe zapewni bogatą infrastrukturę dla rowerzystów, włączając w to szafki, prysznice, parking rowerowy oraz stację naprawy oraz ładowarki dla elektrycznych jednośladów i samochodów.

 

Upper One - doceniony za standardy ESG.

Upper One powstaje przy skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej w Warszawie. Na stołeczny rynek dostarczy około 36 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Budynek ma zostać oddany do użytku w 2026 r.

- Według niezależnej ekspertyzy ESG przeprowadzonej przez firmę doradczą Cushman & Wakefield, projekt biurowca osiągnął poziom „Best Market Practice”. Upper One uzyskał najwyższe noty w kategoriach transportu i mobilności, bioróżnorodności i obszarów zielonych, zarządzania budynkiem oraz zdrowia i well-being.

- W ramach całej inwestycji planowane są nasadzenia roślinności, takie jak byliny, trawy ozdobne, krzewy i drzewa, aby stworzyć przyjazne dla środowiska otoczenie.

- Projekt biurowca zostanie także uzupełniony o przestrzenie odpoczynku, które będą dostępne dla wszystkich. Wśród nich znajdzie się ogólnodostępny amfiteatr, zewnętrzna fontanna z wodą pitną oraz zielone tarasy umieszczone na najwyższych piętrach budynku.

- Budynek do ogrzewania i chłodzenia ma wykorzystywać pompę wykorzystującą odnawialne źródła geotermalne - skuteczne, ekonomiczne i ekologiczne żródło energii.

- Zieleń oraz jasne wykończenie powierzchni dachu mają na celu ograniczenie efektu miejskiej wyspy ciepła.

Projekt Upper One ma na celu uzyskanie certyfikatu w systemie LEED BD+C: New Construction, a jego priorytetem jest osiągnięcie najwyższego możliwego wyniku. Już teraz projekt otrzymał precertyfikację na poziomie LEED Platinium.

 

Skyliner II 

Budowa biurowca Skyliner II ruszyła w lutym tego roku. Budynek o wysokości 130 metrów zajmie miejsce obok pierwszego etapu inwestycji. Oba wieżowce połączy wspólne podium. Nowy biurowiec, spełniający najwyższe standardy budownictwa, funkcjonalności oraz efektywności, będzie posiadał 5-kondygnacyjny parking podziemny dla 217 samochodów i 100 rowerów.

Karimpol Polska, firma odpowiedzialna za inwestycję, będzie ubiegać się o certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding. 

-Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, Skyliner II ma być zasilany z odnawialnych źródeł energii. 

-Na najwyższych kondygnacjach biurowca znajdą się tarasy-ogrody o łącznej powierzchni blisko 900 mkw., z różnym przeznaczeniem i indywidualnym charakterem. 

-Wokół inwestycji zostanie urządzony ogólnodostępny plac, zachęcający użytkowników kompleksu i okolicznych mieszkańców do korzystania z niego. Zagospodarowanie terenu roślinnością stworzy przyjemne otoczenie, łącząc biura przy Rondzie Daszyńskiego z sąsiednimi projektami mieszkaniowymi.


 

Jesteś zainteresowany ofertą wynajmu biura? Nasi doradcy pomogą.

Na pytania odpowiadamy błyskawicznie ⚡⚡⚡ Nie wysyłamy spamu.

Informacja o polityce bezpieczeństwa danych osobowych na stronie officelist.pl. Więcej »

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszych doradców?
Katarzyna Stalmach
Jakub Sarzyński
Adriana Binkiewicz
Filip Kościkiewicz
  • koordynacja i przyspieszenie procesu najmu biura
  • eksperckie wsparcie dzięki wieloletniej znajomości rynku
  • pomoc w negocjacjach
  • aranżowanie dla Ciebie prezentacji przestrzeni i spotkań
  • pomoc w kwestiach technicznych
TFI Skarbiec
New Balance
Shoplo
Hard Rock Cafe
Grand Parade (part of William Hill)