1. Biura do wynajęcia - Officelist
  2. Blog
  3. 10 inspirujących biur, o których pisaliśmy w 2021 roku

10 inspirujących biur, o których pisaliśmy w 2021 roku

10 inspirujących biur, o których pisaliśmy w 2021 roku

Ostatnie lata przyniosły rewolucję w podejściu do aranżacji biura. Szare, nudne przestrzenie ustąpiły miejsca ciekawym, zapadającym w pamięć projektom. Dzięki współpracy z architektami firmy zyskały możliwość dopasowywania powierzchni biurowych do indywidualnych potrzeb pracowników. Wiele przedsiębiorstw zaczęło zwracać uwagę na to, że biuro to także miejsce, w którym odpoczywamy oraz wymieniamy się pomysłami z innymi pracownikami. Ważną rolę odgrywa obecnie również aranżacja, która podkreśla identyfikację wizualną firmy. Poniższe zestawienie zawiera najciekawsze naszym zdaniem projekty, które pokazują, że biuro może być nie tylko funkcjonalne, ale także stanowić wizytówkę firmy.

Volkswagen Office

 

Poznańskie biuro Volkswagena powstało jako kontynuacja współpracy firmy z architektami z pracowni mode:lina. Zadaniem projektantów było stworzenie biura, które łączy wyraźną identyfikację wizualną firmy z komfortowym i ciepłym wyposażeniem. Rozwiązaniem zasługującym na szczególną uwagę jest podział przestrzeni biurowej. Utworzono bowiem segmenty przypominające drewniane domki, w których pracują poszczególne zespoły. Rozwiązanie to łączy prywatność charakterystyczną dla tradycyjnego podziału na gabinety z łatwością komunikacji obecną w biurach open-space. Dodatkowo w „domkach” znalazły się takie elementy wyposażenia jak np. dywany, które sprawiają, że biuro staje się dużo bardziej przytulnym miejscem.

Brain Embassy

 

Brain Embassy to ciekawe biuro, przez które przeprowadzona została stalowa konstrukcja przypominająca sieć neuronów. Tym, co wyróżnia ten projekt, jest niesamowita różnorodność. Projektanci zadbali, by przestrzeń była dostosowana do potrzeb wszystkich pracowników. Dlatego w biurze znalazły się zarówno pozwalające na pełne skupienie strefy ciszy, jak i otwarte przestrzenie, w których można wymieniać się pomysłami. Zróżnicowane są także strefy przeznaczone do odpoczynku. Znalazły się tu bowiem zarówno wygodne fotele, jak i huśtawki, strefy aktywności fizycznej oraz pomieszczenia wypełnione roślinnością. W tym biurze każdy znajdzie miejsce pracy i odpoczynku dopasowane do jego potrzeb.

Opera Software

 

Wrocławskie biuro Opera Software jest świetnym przykładem projektu, który wykorzystuje charakterystyczne elementy wizerunku firmy do stworzenia interesującej przestrzeni. To właśnie takie pomysły jak dekoracje inspirowane układami chłodzenia, ściany ozdobione klawiaturami, czy też stół konferencyjny, do którego stworzenia użyto dyskietek — sprawiają, że biuro na długo zostanie w pamięci osób, które je zobaczą. Dodatkowo projekt inspirowany był wrocławskimi mostami i Dworcem Głównym, przez co biuro nabiera unikalnego charakteru i doskonale wpisuje się w przestrzeń, w której powstało.

ING Tech Poland

 

Biuro ING Tech Poland już od samego początku przykuwa uwagę swoją kolorystyką. W projekcie dominują ciepłe barwy, a wpisujący się w wizualną identyfikację firmy kolor pomarańczowy obecny jest w każdym zakątku biura. Sprawia to, że miejsce pracy wygląda na bardzo przytulne i komfortowe. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest także przystosowanie przestrzeni do zmiany układu stref biura. To sprawia, że powierzchnia może być dostosowana do aktualnych potrzeb. Dzięki temu biuro zyskuje bardzo dużą elastyczność, która jest szczególnie istotna w obecnej sytuacji. Więcej o tym, dlaczego jest ona tak ważna, przeczytasz w artykule 5 lekcji o pracy w biurze, które dała nam pandemia.

Tuatara

 

Projekt biura dla firmy Tuatara przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom estetyki minimalizmu. Wszystkie elementy wyposażenia są funkcjonalne i nie rozpraszają swoją obecnością. Jednocześnie projekt nie jest kolejnym nudnym biurem, w którym pojawiają się wyłącznie odcienie czerni i bieli. Znajdują się tu bowiem meble w wyrazistych kolorach, które sprawiają, że wystrój, choć jest dosyć prosty, nie staje się bezbarwny. Dzięki temu biuro pozostaje eleganckie, a jednocześnie przytulne i unikatowe. Dodatkowo na uwagę zasługują szklane ściany, które optycznie powiększają przestrzeń. Projekt biura firmy Tautara pokazuje, że w niektórych przypadkach mniej znaczy więcej i lepiej.

Totalmoney.pl Office

 

Biuro Totalmoney.pl to niesamowity i zapadający w pamięć projekt, w którym na każdym kroku widoczna jest ogromna kreatywność projektantów. Przestrzeń została w przemyślany sposób ozdobiona kolorowymi, geometrycznymi kształtami, które łączą pomieszczenia biura i nadają mu otwarty charakter. Dzięki wykorzystaniu przepierzeń, ścianek z roślinami i ażurowych konstrukcji powstały także prywatne przestrzenie pozwalające na pracę w skupieniu. Obecne w biurze sale konferencyjne wykorzystują charakterystyczne elementy wizerunku firmy. Jedna z nich przypomina sejf, inna – układ scalony, a w jeszcze innej jako ozdoby pojawiają się stare myszki i klawiatury. Całości tego pomysłowego projektu dopełniają wizerunki Monsterek, czyli stworów stanowiących element brandingu Totalmoney.pl

BOOM Office

 

BOOM Office to wyjątkowy w tym zestawieniu przykład małego biura, dostosowanego do estetycznych wymagań najemcy. Projekt łączy w sobie nowoczesną, industrialną estetykę z komiksowymi grafikami. BOOM Office jest świetnym przykładem na to, że współpraca ze zdolnymi projektantami może prowadzić do powstania ciekawego biura, które będzie całkowicie dopasowane do indywidualnej estetyki najemcy. To także dowód na to, że małe biuro nie musi być wcale nudne.

Kohlman

 

Biuro firmy Kohlman to niesamowicie charakterystyczna przestrzeń, która swoją unikalność zawdzięcza inspiracji lokalizacją siedziby firmy, która mieści się w sąsiedztwie gdańskiego portu. Projektanci wykorzystali motyw morskich kontenerów transportowych, w których dostarczane są materiały firmy Kohlman. W takich właśnie stylizowanych na kontenery częściach mieszczą się stanowiska pracy. Użycie wpisującej się w charakterystykę projektu blachy trapezowej pozwoliło także na zabudowanie zaplecza. Charakterystyczny wystrój i kolorystka, a także urbanistyczne detale sprawiają, że biuro na długo pozostanie w pamięci każdego klienta.

The Nest

 

Biuro The Nest zawdzięcza swoją wyjątkowość przyciągającej uwagę kolorystyce. Jasne podłogi oraz turkusowe ściany i sufity w połączeniu z filarami, których struktura przypomina granit, tworzą elegancki i unikatowy wystrój. Dodatkowo charakterystyczny klimat jest podkreślany przez obecność bujnej roślinności. The Nest wyróżnia się jednak nie tylko wyjątkową kolorystyką, ale także przystosowaniem do potrzeb pracowników. Projektanci zadbali o funkcjonalność biura – znajdują się tu zarówno biurka pozwalające na pracę w skupieniu, jak i przeznaczone dla zespołów stoły i sale konferencyjne. Wszystko to sprawia, że biuro The Nest to unikalne, ale także komfortowe miejsce pracy.

Poznań Maraton

 

Biuro Poznań Maraton to propozycja szczególnie dla osób, które cenią aranżację przestrzeni inspirowaną naturą. Drewniane podłogi, stoły i krzesła łączą się tutaj z urbanistycznymi elementami, takimi jak szklane ściany wydzielające przestrzeń. Nie zabrakło tu także bujnej roślinności jak na przykład drzewa umieszczone w drewnianych beczkach. Sprawia to, że biuro tworzy atmosferę kontaktu z naturą przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i nowoczesności. Zróżnicowane przestrzenie wydzielone w biurze pozwalają zarówno na pracę w skupieniu w indywidualnych gabinetach, jak i w otwartych strefach sprzyjających komunikacji.

Przy projektowaniu przestrzeni do pracy bardzo ważne jest dopasowanie jej do potrzeb pracowników, ale także charakteru działalności firmy. Zaprezentowane wyżej biura pokazują, że istnieją bardzo różne sposoby na to, by zaaranżować charakterystyczne i funkcjonalne miejsce pracy. Ważne jest jednak, by przestrzeń była ciekawa i zapadała w pamięć, biuro jest bowiem nie tylko miejscem pracy, ale także wizytówką firmy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyjątkowych projektach, obserwuj naszego bloga o aranżacjach przestrzeni biurowych oraz zapisz się do newslettera, aby nie przegapić nowych informacji z rynku biurowego.

Jesteś zainteresowany ofertą wynajmu biura? Nasi doradcy pomogą.

Na pytania odpowiadamy błyskawicznie ⚡⚡⚡ Nie wysyłamy spamu.

Informacja o polityce bezpieczeństwa danych osobowych na stronie officelist.pl. Więcej »

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszych konsultantów?
Katarzyna Stalmach
Jakub Sarzyński
Adriana Binkiewicz
Filip Kościkiewicz
  • koordynacja i przyspieszenie procesu najmu biura
  • eksperckie wsparcie dzięki wieloletniej znajomości rynku
  • pomoc w negocjacjach
  • aranżowanie dla Ciebie prezentacji przestrzeni i spotkań
  • pomoc w kwestiach technicznych
TFI Skarbiec
New Balance
Shoplo
Hard Rock Cafe
Grand Parade (part of William Hill)