1. Biura do wynajęcia - Officelist
  2. Blog
  3. Budynki biurowe w budowie, które wzniosą się na ponad 100 metrów

Budynki biurowe w budowie, które wzniosą się na ponad 100 metrów

Budynki biurowe w budowie, które wzniosą się na ponad 100 metrów

W Polsce buduje się obecnie kilka budynków, które wzniosą się na ponad 100 metrów. Te monumentalne konstrukcje nie tylko zmieniają panoramę miast, ale także stanowią wyraz ducha innowacji oraz aspiracji architektów i deweloperów.

Te wieżowce wzniosą się na ponad 100 metrów! Przedstawiamy polskie wysokościowce, które obecnie są w budowie.

 

The Bridge w Warszawie

Budynek The Bridge powstaje przy Placu Europejskim w Warszawie. Docelowo ma osiągnąć 174 metrów wysokości. Biurowiec, autorstwa holenderskiego UNStudio i Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury Projekt, to inwestycja firmy Ghelamco. Budynek będzie połączony z dawną siedzibą wydawnictwa Bellona, dzieląc z nią wspólne lobby. Wieżowiec o 40 piętrach będzie oferował 47 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej, zapewni także około 280 miejsc parkingowych oraz udogodnienia dla rowerzystów, takie jak 147 miejsc parkingowych, szafki i prysznice. Projekt ten będzie również wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i proekologiczne.

The Bridge może poszczycić się prestiżowymi certyfikatami SmartScore i WiredScore, co czyni go pierwszym projektem biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej, który otrzymał takie wyróżnienia. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2025 roku.

Skyliner II w Warszawie

Skyliner II powstaje w bliskim sąsiedztwie swojego poprzednika, Skylinera i ma osiągnąć 130 metrów wysokości. Budynek dostarczy na rynek 24 tys. mkw. powierzchni, z czego większość, czyli 23 000 mkw., zostanie przeznaczona na cele biurowe. Na parterze budynku znajdą się lokale handlowo-usługowe zajmujące blisko 1 tys. mkw. Architektonicznie, druga faza kompleksu Skyliner będzie harmonijnie współgrać z pierwszą fazą, która została oddana do użytku w styczniu 2021 roku. Oba wieżowce Grupy Karimpol połączy wspólne podium o powierzchni 4 500 mkw., przeznaczone na różnorodne usługi handlowe i gastronomiczne, dostępne zarówno dla najemców, jak i mieszkańców okolicy. Drugi biurowiec zostanie również wyposażony w pełni przeszklone foyer wejściowe z otwartym dwukondygnacyjnym holem z antresolą, na wzór pierwszej fazy kompleksu. Projekt Skylinera II opracowała pracownia APA Wojciechowski Architekci.


AND2 w Poznaniu

AND2 w Poznaniu, który planowo osiągnie 116 metrów wysokości, będzie najwyższym budynkiem w Poznaniu, wznosząc się nad Placem Andersa. Projekt ten, realizowany przez Pracownię Projektową Ewy i Stanisława Sipińskich, finalizuje 25-letnią historię inwestycji, tworząc kompleks biurowo-hotelowo-usługowy. Obiekt ten, zaprojektowany zgodnie z najnowocześniejszymi standardami i zasadami zrównoważonego rozwoju, będzie nową ikoną miasta. Prace przy montażu elewacji zbliżają się do końca, a prace instalacyjne mają ruszyć na przełomie marca i kwietnia 2024 roku.

 

Studio A w Warszawie

Studio A w Warszawie, budynek, który planowo ma osiągnąć 102 metry wysokości, to kolejny ambitny projekt w polskiej stolicy. Kompleks biurowy zlokalizowany pomiędzy stacjami metra Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego składa się z dwóch faz. Pierwsza z nich, Studio B, została oddana do użytku w listopadzie 2023 roku. Druga faza, składająca się z budynku wieżowego o 27 piętrach, rozpoczęła się w tym samym czasie. Projekt, opracowany przez duńską ARROW Architects oraz polską Grupa 5 Architekci, zostanie zrealizowany zgodnie z harmonogramem, a budynek ma być oddany do użytku w 2025 roku. Studio A będzie nawiązywać swoim wyglądem do pierwszej fazy kompleksu. Zostanie on ozdobiony charakterystycznymi ,,iksami”, które stały się wyróżnikiem inwestycji szwedzkiego dewelopera.

 

Quorum B we Wrocławiu

Kompleks biurowy Quorum we Wrocławiu realizowany jest przez Cavatina Holding. Quorum to obiekt typu mixed-use, który składać się będzie z pięciu budynków o różnych funkcjach, między innymi usługowej i biurowej. Deweloper planuje maksymalnie wykorzystać korzyści płynące z lokalizacji, w ramach projektu tworząc bulwary nad rzeką, które stanowić będą przestrzeń wypoczynku i rekreacji. Planowane są tam restauracje, kawiarnie z tarasami, zapewniające piękny widok na rzekę. Pierwszy budynek kompleksu, Quorum D, został oddany do użytku już w październiku 2022 roku.

W skład kompleksu wchodzić będzie również wieża biurowa Quorum B. Będzie to drugi co do wysokości budynek we Wrocławiu, ustępujący jedynie Sky Towerowi. Wieża, licząca 35 pięter, ma wznosić się na wysokość 140 metrów.


 

Jesteś zainteresowany ofertą wynajmu biura? Nasi doradcy pomogą.

Na pytania odpowiadamy błyskawicznie ⚡⚡⚡ Nie wysyłamy spamu.

Informacja o polityce bezpieczeństwa danych osobowych na stronie officelist.pl. Więcej »

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszych konsultantów?
Katarzyna Stalmach
Jakub Sarzyński
Adriana Binkiewicz
Filip Kościkiewicz
  • koordynacja i przyspieszenie procesu najmu biura
  • eksperckie wsparcie dzięki wieloletniej znajomości rynku
  • pomoc w negocjacjach
  • aranżowanie dla Ciebie prezentacji przestrzeni i spotkań
  • pomoc w kwestiach technicznych
TFI Skarbiec
New Balance
Shoplo
Hard Rock Cafe
Grand Parade (part of William Hill)