1. Biura do wynajęcia - Officelist
  2. Blog
  3. Budynki biurowe w budowie w Warszawie

Budynki biurowe w budowie w Warszawie

Budynki biurowe w budowie w Warszawie

Całkowite zasoby biurowe w stolicy na koniec 2023 r. wynosiły 7,94 mln m². W 2023 r. oddano do użytku łącznie ok. 67 000 m² powierzchni biurowej. Jest to najniższa nowa podaż biur od lat. 

W poniższym artykule przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych budynków biurowych w stolicy, które aktualnie znajdują się w fazie budowy.

Największa liczba nowych inwestycji powstaje na Woli w okolicach Ronda Daszyńskiego. Wśród deweloperów realizujących największe powierzchniowo inwestycje w stolicy znajdują się m.in. firmy Ghelamco, SKANSKA, Yareal oraz Strabag.

The Bridge - ul. Grzybowska 73, Wola

Inwestor - Ghelamco

The Bridge to prestiżowy szklany wieżowiec usytuowany w sąsiedztwie Warsaw Spire, Ronda Daszyńskiego i głównych arterii komunikacyjnych.

Budynek zaoferuje 47 tys. m² najwyższej klasy powierzchni biurowej. Liczący 42 piętra budynek będzie wyposażony w 287 miejsc parkingowych oraz udogodnienia dla rowerzystów. Posiadać będzie także najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i proekologiczne. Biurowiec połączony jest wspólnym, reprezentatywnym lobby z zabytkowym i odrestaurowanym budynkiem dawnego Domu Wydawniczego Bellona. W ten sposób powstał symboliczny most, który łączy starą architekturę z nową.

The Bridge jako pierwszy projekt biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore, przyznawane najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkom na świecie.

UPPER ONE - al. Jana Pawła II 23, Wola

Inwestor - Strabag

UPPER ONE to nowoczesny, wysoce zaawansowany technologicznie budynek biurowy, który powstaje w samym centrum Warszawy. Biurowiec formuje nowe oblicze biznesowego krajobrazu stolicy, wyznacza trendy, staje się współczesnym punktem odniesienia dla powstających inwestycji biurowych. Posiada zaawansowane technologie i rozwiązania w duchu zrównoważonego rozwoju.

UPPER ONE dostarczy na stołeczny rynek 35 900 m² powierzchni biurowej. Biurowiec będzie wyróżniać rzeźbiona światłem, asymetryczna fasada, pulsująca ruchem pięciu przeszklonych wind. Zielona strefa odpoczynku oraz amfiteatr na patio nowej inwestycji stworzą miejsce do relaksu i organizacji wydarzeń kulturalnych, co pozwoli zintegrować lokalną społeczność w nowych przestrzeniach publicznych.

THE FORM - ul. Pańska 97, Wola

Inwestor - Lincoln Property Company

The FORM jest najlepszą odpowiedzią na oczekiwania współczesnych najemców. Inwestycja inspiruje, integruje i pobudza zmysły, a przebywanie w niej to czysta przyjemność. W projekcie zostały wdrożone zasady biofilii: duże tarasy, patio, otwierane okna oraz najnowsza technologia skupiona na wygodzie i komforcie użytkowników. Stworzono zrównoważoną i efektywną przestrzeń, która wspiera biznes i pozwala zachować zdrową równowagę.

The FORM dostarczy na rynek 28 300 m² powierzchni biurowej.

Studio A - ul. Prosta 28, Wola

Inwestor: SKANSKA

Kompleks biurowy Studio powstaje pomiędzy stacjami metra Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego. Jego pierwsza faza, Studio B, została oddana do użytku w listopadzie 2023 roku. Aktualnie w budowie znajduje się 27-piętrowy budynek wieżowy - Studio A.

Studio A to biurowiec położony w centralnej lokalizacji, ale gwarantujący odpoczynek od zgiełku, w zacisznych zakątkach zielonego placu. Stalowe elementy konstrukcji, wyrzeźbione w formie powtarzalnych liter X, stanowią o ponadczasowości i rozpoznawalności Studia A. Budynek dostarczy na rynek 26 600 m² powierzchni biurowej.

Skyliner II - ul. Prosta, Wola

Inwestor - Karimpol

Skyliner II to drugi etap kompleksu Skyliner. Biurowiec o wysokości 130 metrów powstanie przy Rondzie Daszyńskiego i zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Oba wieżowce połączy wspólne podium. Skyliner II będzie posiadał w pełni przeszklone foyer wejściowe z otwartym, podświetlonym, dwukondygnacyjnym holem i antresolą. Biurowiec ma liczyć 24 000 m² powierzchni biurowej rozmieszczonej na 28 kondygnacjach. Pod względem architektonicznym budynek będzie nawiązywał do pierwszej fazy kompleksu Skyliner oddanego do użytku na początku 2021 roku i w naturalny sposób dopełni pozostałą przestrzeń działki.

VIBE A/B - ul. Towarowa 7a, Wola

Inwestor - Ghelamco

VIBE to pierwszy budynek biurowy w Polsce, który będzie posiadał własną audiosferę. Muzyka została specjalnie skomponowana, tak aby stworzyć unikalną atmosferę, która będzie rezonować przez wnętrza budynku. Muzyka ma być motywem przewodnim tego projektu, częścią jego DNA. Jej autorem jest renomowany polski kompozytor Wojciech Urbański. Kompleks stanowić będą dwa niezależne budynki. Pierwszy z nich, 11-piętrowy budynek zostanie oddany do użytku w II kw. 2024 roku i zaoferuje 15 tys. m²  powierzchni najmu. W drugim etapie inwestycji, planowanym na koniec 2025 r., powstanie 95 m wieża, która dostarczy na stołeczny rynek 38 000 m² powierzchni biurowej.

VENA - al. Prymasa Tysiąclecia 83, Wola

Inwestor - Polski Holding Nieruchomości

Inwestycja VENA została zaprojektowana tak, by była spójna z obecną i przyszłą zabudową na Woli. Fasada budynku z trójwymiarowymi profilami zagwarantuje komfort pracy przy świetle dziennym przy jednoczesnej ochronie przed nadmiernym nasłonecznieniem. Budynek biurowy dostarczy na stołeczny rynek 15 400 m² powierzchni biurowej. Niewątpliwym atutem obiektu będą położone na poziomie 3 oraz 9 tarasy zielone, z których będą mogli korzystać przyszli najemcy. Dostęp do budynku biurowego zapewni wewnętrzny plac z urządzoną zielenią oraz małą architekturą, który oddzieli biurowiec od zabudowy mieszkaniowej osiedla VIS À VIS Wola.

Towarowa 22 - Office House - ul. Towarowa 22, Wola

Inwestor - ECHO Investment

Biurowiec Office House jest pierwszym etapem projektu Towarowa 22. Zapewnie nie tylko przestrzeń biurową, ale także powierzchnie usługowe i obszary zielone. W ramach całego projektu planowane są mieszkania na wynajem długoterminowy i sprzedaż, biura, lokale handlowo-usługowe oraz rozbudowane tereny zieleni, zgodnie z wizją inwestorów. Budynek biurowy Office House dostarczy na stołeczny rynek 27 800 m² powierzchni biurowej.

Drucianka Campus - ul. Objazdowa 1, Praga

Inwestor - Liebrecht&wooD

Drucianka Campus na Pradze-Północ to nowa przestrzeń jaka powstanie w wyniku rewitalizacji Warszawskiej Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ (Drucianki), znanej też jako Belgijska Fabryka Drutu w Warszawie. Zabytkowe zabudowania zostaną odrestaurowane i uzupełnione nowoczesną, lekką architekturą, a cały teren fabryki zostanie przekształcony w atrakcyjną wizualnie przestrzeń, pełną zieleni i miejsc do wypoczynku. Życie będzie się tu toczyło zarówno w godzinach pracy, jak i poza nimi. Drucianka Campus dostarczy na stołeczny rynek 42 000 m² powierzchni biurowej.

Symbio City - ul. Ostrobramska 76, Praga

Inwestor - PROFBUD

Symbio City to nowoczesny budynek z dedykowaną częścią komercyjną. Dostarczy na rynek 3 071 m² powierzchni biurowej. Podczas budowy i wykończenia powierzchni zastosowano wiele rozwiązań ekologicznych, obniżających koszty utrzymania obiektu, jak i rozwiązań funkcjonalnych, które zagwarantują komfortowe warunki pracy przyszłym najemcom. Inwestycja jest doskonale skomunikowana z centrum Warszawy dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym.

Bohema D&E - ul. Szwedzka 20, Praga

Inwestor - AFI Europe

Bohema to unikatowy projekt, który zakłada rewitalizację zabytkowych zabudowań XIX-wiecznej fabryki i budowę nowych oraz stworzenie ogólnodostępnej przestrzeni publicznej. Kompleks będzie łączył funkcje mieszkaniowe, biurowe, handlowo – usługowe oraz kulturalne i społeczne. To wyjątkowe miejsce ma tętnić życiem i przyciągnąć pasjonatów inspirującego otoczenia i klimatycznych wnętrz, zafascynowanych połączeniem historii z nowoczesnością. Kompleks dostarczy na stołeczny rynek 3 500 m² powierzchni biurowej.


 

Jesteś zainteresowany ofertą wynajmu biura? Nasi doradcy pomogą.

Na pytania odpowiadamy błyskawicznie ⚡⚡⚡ Nie wysyłamy spamu.

Informacja o polityce bezpieczeństwa danych osobowych na stronie officelist.pl. Więcej »

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszych doradców?
Katarzyna Stalmach
Jakub Sarzyński
Adriana Binkiewicz
Filip Kościkiewicz
  • koordynacja i przyspieszenie procesu najmu biura
  • eksperckie wsparcie dzięki wieloletniej znajomości rynku
  • pomoc w negocjacjach
  • aranżowanie dla Ciebie prezentacji przestrzeni i spotkań
  • pomoc w kwestiach technicznych
TFI Skarbiec
New Balance
Shoplo
Hard Rock Cafe
Grand Parade (part of William Hill)